Praktyczne porady i wskazówki Wyposażenie ogrodu

Gdzie kupić meble ogrodowe?

W ogrodzie oprócz pięknych roślin powinniśmy zadbać również o strefę wypoczynkową lub jadalnianą, dzięki której umożliwimy domownikom komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jakie meble ogrodowe wybrać i gdzie je kupić, aby być zadowolonym z jakości ich wykonania oraz wyglądu?

Stoły ogrodowe z aluminium

Podstawą każdej strefy jadalnianej jest wygodny stół, na którym będzie można postawić napoje, jedzenie lub książkę. Wybierając go, należy zastanowić się, w jaki sposób chcemy z niego korzystać i ile osób miałby pomieścić. W ten sposób odpowiemy sobie na pytanie, czy nasz kącik powinien składać się z wysokiego stołu i krzeseł, czy z kanapy i stoliczka kawowego. Wybierając zestaw ze stołem, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Jednymi z najtrwalszych modeli dostępnych na rynku są stoły ogrodowe z aluminium z blatem wykonanym z wodoodpornych desek kompozytowych WPC. W sklepie eDomator znajdziesz między innymi stół MODENA, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami naszych klientów.

Składane krzesła ogrodowe

Równie ważnym elementem są wygodne krzesła ogrodowe. Podobnie jak w przypadku wyboru mebli do jadalni, decyzja nie jest prosta. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonuje się krzesła do ogrodu, są drewno, tworzywa sztuczne i metal. Jeśli wybierzemy drewno, w czasie sezonu będziemy musieli pamiętać o regularnej konserwacji mebli impregnatami i specjalistycznymi olejami. Problemem może być przechowywanie mebli zimą oraz jesienią, ponieważ w przeciwieństwie do lekkich, składanych krzeseł ogrodowych, zajmą dużo miejsca w piwnicy, a ich przenoszenie będzie wymagało wysiłku. Krzesła z tworzywa sztucznego wydają się praktyczniejsze pod tym względem, choć z pewnością będą wymagały dokupienia dodatkowych poduszek. Idealnym rozwiązaniem, które łączy komfort siedzenia i przechowywania, są składane krzesła ogrodowe. Lekka, aluminiowa rama jest łatwa w czyszczeniu, odporna na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Siedzisko i oparcie składanych krzeseł ogrodowych są wykonane z dwóch warstw nowoczesnego tworzywa textilene, pomiędzy którymi znajduje się miękkie wypełnienie. Ulubionym modelem klientów sklepu eDomator jest krzesło MODENA, które tworzy idealny zestaw ze stołem ogrodowym z aluminium z tej samej serii.

Narożniki ogrodowe

Zamiast kącika jadalnego do ogrodu można przenieść kanapę i stolik kawowy, który idealnie sprawdzi się, jeśli jedzenie na świeżym powietrzu nie jest naszym priorytetem. Narożnik ogrodowy na tarasie lub w altance stworzy wygodne miejsce na rozmowy ze znajomymi, czytanie książek czy opalanie się. Najbardziej eleganckie modele wykonane są z lekko elastycznej plecionki technorattanowej. Jej największymi zaletami są wygoda, łatwość w czyszczeniu i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. W sklepie eDomator najpopularniejszymi modelami narożników ogrodowych są ROMA i PROVENCE. Producent zadbał nie tylko o wysoką jakość materiałów i wykonania, ale również o możliwość dostosowania układu kanapy do potrzeb klienta — narożnik składa się z dwóch modułów, które można zestawić razem lub osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 19 =